MODNE KOLORY 2020

Wiele mówi się na temat najmodniejszych kolorów wnętrz na 2020r dlatego zbadaliśmy trendy i uporządkowaliśmy w jeden artykuł i już wiemy jakimi kolorami będziemy zachwycać się w tym roku!Miętowa Szarość z palety Dulux


Pierwszym w naszym zestawieniu jest Tranquil Dawn wskazany przez Global Aesthetic Center AkzoNobel, jednego z największych producentów farb i lakierów, z pewnością bardziej znanego z marki DULUX. To własnie ten kolor znany na polskim rynku jako MIĘTOWA SZAROŚĆ został kolorem 2020r. Jak widać ten rok to nadal rok zieleni, lecz tym razem jest to zieleń spokojna, bardziej pastelowa wynikająca z połączenia zieleni, ciepłej szarości i niebieskich barw. Kolor ten jak tłumacza producenci, to inspiracja widokiem spokojnego porannego nieba a także ogólny zwrot ku naturze. Żyjemy w czasach komputerów, mediów społecznościowych i ogólnej cyfryzacji dlatego w naszych wnętrzach powinniśmy otaczać się kolorami zaczerpniętymi z natury.
FIRST LIGHTOdcienie różu. Nie jest to coś zaskakującego. gdyż ten kolor jest już modny od jakiegoś czasu i w odpowiednich odcieniach i zestawieniach przestał kojarzyć się z cukierkowym kolorem małej dziewczynki. W tym roku wymienia się dwa odcienie. Pierwszy od producenta farb, Benjamin Moore o nazwie FIRST LIGHT oraz kolor stworzony dla wnętrz telewizji HGTV o nazwie ROMANCE


FIRST LIGHT czyli pierwsze światło, to kolor jasnego, pastelowego różu. Kolor ten, ma stać się alternatywa dla bieli i beżu. Producent jest zdania, że kolor daje poczucie optymizmu, którego każdy z nas pragnie, ma to być również jasny sygnał odejścia od zeszłorocznego wyboru którym była szarość Metropolitan.


Odcień ROMANCE, to kolor który stworzył Sherwin-Williams, specjalnie dedykując go na potrzeby wnętrz, tworzonych przez projektantów HGTV. Kolor ten to połączenie różu i morelowych odcieni.

CHINESE PORCELAINE

CHINESE PORCELAINE, to propozycja od producenta farb i powłok lakierniczych PPG Paints. Jak sama nazwa wskazuje to kolor charakterystyczny dla zdobień chińskiej porcelany, to także kolor wieczornego nieba, więc widzimy kolejny zwrot ku naturze, jaki proponują nam producenci farb. W czasach szybkiego tempa i pogoni za sukcesami, sen to luksus dlatego to własnie ten kolor został kolorem 2020r. Czy zatem ma to być kolor wprowadzający Nas w dobry sen?
Wiele razy powtarzaliśmy, iż kolory na 2020r. to kolory zaczerpnięte z natury dlatego nie zapominajmy w tym roku o kolorach ziemi takich jak brązy czy beże ale wybierajmy te w ciepłej tonacji. W tym zestawieniu nie mogło również zabraknąć koloru gliny a także kolorów w miodowo, pomarańczowo, brązowych barwach. Miedzy innymi takie trendy kolorystyczne proponuje nam firma BEHER przedstawiając dwa kolory: RUMBA ORANGE i CIDER SPICE.
10 wyświetlenia0 komentarz

CHCE DOSTAWAĆ NEWSLETTER

0